Interiér netradičného domu

Dom na Sliačskej ulici je definovaný výraznou architektúrou. Namiesto očakávaných kolmých stien sa tu objavujú šikmé steny zdôrazňujúce dynamiku priestoru. Po vstupe do domu na Vás čaká monumentálna galéria cez tri podlažia. Túto sme využili na veľké svietidlo pôsobiace v priestore ako objekt. Interiér obložený béžovým obkladom v kombinácii s dubovou dyhou a čiernou farbou je dostatočne kontrastný no zároveň elegantný. Celý interiér je technologicky vyspelý. Poskytuje ovládanie cez inteligenciu Niko a chladenie je zabezpečené cez chladené stropy a steny. Ozvenu vo vysokej galérii eliminuje akustický strop. Pohodu vnútornej klímy a komplexný systém chladenia, vykurovania a výmeny vzduchu zabezpečuje tepelné čerpadlo s rekuperáciou.

Kuchynská linka je vizuálne odľahčená spodnými skrinkami zavesenými na stene. Horné skrinky sú nahradené posuvnými kamennými dvierkami na plnú výšku, za ktorými sa skrýva praktický úložný priestor. Komfort pri varení zaručuje aj varná platňa s digestorom od Bory.

Dominantou je galéria so závesným svietidlom Panzeri pôsobiacim ako objekt.

V dennej časti priestor opticky rozdeľuje stredový stĺp integrujúci TV zostavu z jednej strany a úložný priestor pre kuchyňu z druhej strany. Kuchynská linka je ukončená kútikom s knižnicou a klavírom. Rovnaká veľkoformátová dlažba sa nachádza na všetkých podlahách, obkladoch stien aj kúpeľniach. Za sedacou súpravou je tento obklad vyskladaný do jemných geometrických tvarov.

Veľkoformátová dlažba Mirage na podlahách, obkladoch stien aj kúpeľniach vytvára jednoliaty čistý interiér.

V spálni je posteľ s výhľadom do záhrady a na biokrb Planika pred oknom. Zo spálne vedú dvere do kúpeľne a šatníka. Pri toaletách vznikla vertikálna skrinka ukrývajúca všetky vizuálne nežiaduce doplnky ako kôš, čistiacu kefu, či toaletný papier.

Design studio MUUR
Klient Súkromný
Plocha domu 231 m2
Fotografie -
Realizácia -
Rok 2021

Súvisiace projekty

Interiér portugalského mezonetu

Interiér portugalského mezonetu

Byt Krasovského – Interiér plný zrkadiel

Byt Krasovského – Interiér plný zrkadiel