Interiér portugalského mezonetu

Veľký dvojpodlažný byt v novostavbe v Jarovciach dispozične úplne nevyhovoval požiadavkám klienta. Naplnenie všetkých potrieb vyžadovalo výrazne zmeny v dispozícii vrátane úpravy okien a fasády. Interiér definuje výrazný klenbový strop, ktorý vznikol ako reakcia na klientovo okúzlenie portugalskou architektúrou. Toto riešenie nám dovolilo využiť vysokú výšku priestoru a zároveň skryť  betónové prievlaky. Kombináciou tohto stropu a prírodnej farebnosti vznikol netradičný priestor. Všetky materiály sú v zemitých béžovo hnedých odtieňoch.

Kuchynská linka je centrom priestoru, zabalená do tmavej drevenej dyhy vytvára celistvú stenu prechádzajúcu do zábradlia, v ktorej útrobách sa nachádza špajza a toaleta. Kuchynský ostrov je zasa prepojený s jedálenským stolom pre 10 a viac osôb. Klient ako vášnivý kuchár mal na kuchyňu požiadavky takmer ako na profesionálnu kuchyňu. Nachádza sa v nej rúra od Gaggenau široká 90cm, dve umývačky riadu, Bora digestor s varnou platňou, výrobník ľadu a ďalšie vychytávky. Na prízemnom podlaží sa nachádza okrem jednoduchej lineárnej dispozície denného priestoru na konci aj sauna a pracovňa.

Do nadzemného podlažia vedie schodisko aj výťah. V nočnej zóne sa nachádzajú dve detské izby, detská kúpeľňa a spálňa s kúpeľňou a šatníkom. Zo spálne sa vytvoril otvorený priestor so šatníkom a kúpeľňou. Priestor vymedzuje stena čiastočne oddeľujúca šatník. Z prednej časti obložená kameňom dáva posteli krásny výhľad do exteriéru. Toaleta so sprchovým kútom je oddelená od zvyšku priestoru stenou a sklenenými dverami.

Priestorom sa vlní klenbový strop.

Priestorom sa vlní klenbový strop.

Dievčenská izba je vkusne romantická s množstvom kvetov. Netradičným prvkom je zavesená sieť s výhľadom do exteriéru. V chlapčenskej izbe je posteľ s oddychovým sedením, ktoré sa po roztiahnutí zmení na letisko pre pozeranie filmov a prespávanie kamarátov.

Dievčenská izba je plná zelene pre milovníčku kvetov.

Dievčenská izba je plná zelene pre milovníčku kvetov.
Design studio MUUR
Klient Súkromný
Plocha bytu 231 m2
Fotografie -
Realizácia 2022 - súčasnosť
Rok 2021

Súvisiace projekty

Byt Gansberg – funkčná jednoduchosť

Byt Gansberg – funkčná jednoduchosť

Byt Klenová - “Pink Lady”

Byt Klenová - “Pink Lady”