Park pod Kolibou - Vzorový byt

Developer oslovil naše štúdio, aby sme navrhli vzorový byt pre ich projekt Park pod Kolibou. Navrhli sme dve varianty interiérov, tento byt je navrhnutý v univerzálnom, modernom štýle, ktorý mal osloviť širokú vrstvu záujemcov. V interiéri bytu prevláda súčasný moderný štýl, vzájomne sa dopĺňajúce svetlé drevo na podlahe a tmavšie na stenách a nábytku. Spolu krásne hrajú a vyvážené sú už len jemnou béžovou na textíliách a bielou na nábytku. V interiéri sú vkladané aj lesklé povrchy v podobe sklenej priečky a zrkadiel, ktoré opticky zväčšujú a presvetľujú priestor.

Byt je rozdelený na dennú a nočnú zónu. Vchádza sa do dennej zóny, v byte akoby chýba vyčlenený priestor pre vstup. Vstupuje sa do obývacej izby. Tomuto sme sa snažili v našom riešení vyhnúť a preto sme opticky predelili mini predsieň od ostatného priestoru obývačky sklenenou priečkou. V predsienke sa nachádza šatník na zavesenie oblečenia a puf na sedenie.

Interiér je ladený do príjemných prírodných tónov.

Interiér je ladený do príjemných prírodných tónov.

Zaujímavým prvkom v tomto interiéri je samotné osvetlenie. V obývacej izbe sme sa pohrali so stropom, kde sme vytvorili kruhové vybratie stropu v ktorom sú umiestnené dve organicky tvarované svietidlá. Tieto tvary sú zopakované aj nad jedálenským stolom, ale už ako zavesené svietidlá. Po obvode miestnosti sme inštalovali LED osvetlenie v nikách zo sadrokartónu, ktoré poskytuje dostatočné osvetlenie celého priestoru a dá sa stmievať a zosvetľovať podľa nálady.

Design MUUR s.r.o.
Klient Private
Plocha bytu 54 m2
Fotografie David Trčka
Návrh MUUR studio
Zhotoviteľ MUUR studio

Súvisiace projekty

Byt Rozadol – Majestátnosť mezonetu

Byt Rozadol – Majestátnosť mezonetu

Kratiny 2+ Vajnory - bývanie veľkej rodiny

Kratiny 2+ Vajnory - bývanie veľkej rodiny