Byt Rozadol – Majestátnosť mezonetu

Spájať dva byty do jedného je vždy zaujímavé zadanie. Dva nad sebou ležiace 4-izbové byty sa mali stať jedným veľkorysým loftovým priestorom bez kompromisov pre štvorčlennú rodinu v širšom centre Bratislavy. Každý klient má vlastné požiadavky na skladbu priestorov pre svoj želaný interiér. Život tejto rodiny sa na jednej strane točí okolo násťročných detí a na strane druhej okolo bohatého spoločenského života. Skĺbiť ich je možné jedine „doma“. A tak sa základná požiadavka vyprofilovala na veľké spoločenské priestory, v ktorých sa nebude tlačiť množstvo priateľov a kde si domáci budú môcť vychutnávať všetky výdobytky svojho bytu spolu s nimi. Byt preto disponuje dvoma obývacími izbami, veľkou jedálňou, priestorom pre stretnutia pri klavíri, či v domácom kine. 

Dôraz na kvalitné materiály vidno na každom detaile. Dýhované obkladové steny z exotických drevín teak a wenge prinášajú teplo dreva do inak jednoduchého bieleho základu priestoru. Doplnené jemnými gresovými podlahami v pieskovej farebnosti, umiestnením niekoľkých krbov na bioalkohol ( v obývačke, spálni a na terase) a vodného elementu v podobe vodnej steny sa napriek mestu ocitneme v prírodnom prostredí. Užívanie robí ešte pohodlnejším inteligentné ovládanie celého bytu, ktoré však na seba nepúta zbytočnú pozornosť, iba vyčkáva, kým poslúži pri relaxe majiteľov.

Otvorenie dvojpodlažného priestoru v podobe schodiskovej haly s výraznými svietidlami a knižnicou je najvýraznejším prvkom interiéru.

Otvorenie dvojpodlažného priestoru v podobe schodiskovej haly s výraznými svietidlami a knižnicou je najvýraznejším prvkom interiéru.

Obývačka na hornom poschodí funguje zároveň ako domáce kino. Premietacie plátno a zatemňovacie rolety sú zapustené v podhľade a vysunú sa iba v prípade potreby. Večerný výhľad z obývačky na panorámu mesta za zvukov klasickej hudby je jednou z obľúbených relaxačných metód majiteľa bytu.

Vodná stena zapracovaná do drevenej steny prepúšťa svetlo z pracovne majiteľa a tým spríjemňuje svetelnú pohodu vo vstupnej hale bytu. Kuchyňa plní v tomto byte naozaj funkciu kuchyne a tak musí byť všetko pripravené na každodenné varenie. Praktické povrchy a doplnky sa snúbia s decentnou farbou dreva wenge a vytvárajú z kuchyne súčasť obytného priestoru.

Design MUUR s.r.o.
Klient Private
Plocha bytu 100 m2
Fotografie David Trčka
Návrh MUUR studio
Zhotoviteľ MUUR studio

Súvisiace projekty

Byt Jána Stanislava – mužský interiér, Bratislava

Byt Jána Stanislava – mužský interiér, Bratislava

Dom Slanec - prírodné motívy

Dom Slanec - prírodné motívy