Firo-tour – atmosféra prímorskej dovolenky

Vytvoriť interiér komerčného priestoru určeného širokej verejnosti  je vždy o vytvorení scény pre predaj. Navodenie identifikujúcej atmosféry charakterizujúcej značku, je kľúčové pre stotožnenie sa klienta s priestorom do ktorého vstupuje. Základný layout priestoru: vstup – rozptylová zóna – predajná zóna – zázemie, je veľmi jednoduchý a odvíja sa od vstupu smerom do zadnej časti obdĺžnikového priestoru. Klient  bez toho, aby musel ísť za predajcom, si môže prelistovať rozsiahly katalóg cestovnej kancelárie na čalúnených prvkoch v rozptylovej časti. Klientom, ktorý využívajú služby predajcu, slúžia 2 pracoviská doplnené zázemiami s kuchynkou, šatníkom a archívom.

Strop bol koncipovaný ako členitá štruktúra, poskytujúca svojou perforáciou zo sadrokartónových prefabrikátov Easyboard otvory pre prenikanie svetla z reflektorov umiestnených nad úrovňou stropu. Dovolenkovú ležérnosť dopĺňajú textilné, voľne splývajúce závesové steny. Morský svet je zase prítomný na originálnej grafike aplikovanej na zadnom štíte predajne. Vytvorila sa tak jednoduchá kompozícia pozostávajúca len z nezvyklého poňatia stien, stropu a podlahy a priestor s voľne umiestnenými prvkami „stromov“ a sedení. Scéna pre predaj dovoleniek.

Vyrástol tu prales v podobe 8 „stromov“ z masívneho dreva dosahujúcich výšku 5 metrov a prerastajúcich až do stropu predajne.

Vyrástol tu prales v podobe 8 „stromov“ z masívneho dreva dosahujúcich výšku 5 metrov a prerastajúcich až do stropu predajne.
Design MUUR s.r.o.
Klient Private
Plocha bytu 56 m2
Fotografie David Trčka
Návrh MUUR studio
Zhotoviteľ MUUR studio

Súvisiace projekty

Firo-tour – kancelárie

Firo-tour – kancelárie

PSS Bajkalská Bratislava

PSS Bajkalská Bratislava