PSS Bajkalská Bratislava

Nezvyklý trojuholníkový priestor v centrále Prvej stavebnej sporiteľne v Bratislave slúžil od postavenia budovy ako klientské miesto. Bojoval však so špecifikami tohto tvaru a neduhmi, ktoré neumožňovali potrebnú diskrétnosť stretnutí pracovníkov sporiteľne s klientami. Zadaním tak okrem vizuálneho redizajnu bolo aj vyriešenie členenia a akustiky priestorov.

Materiálová kompozícia balancuje medzi teplými a studenými tónmi prvkov z pohľadového betónu Renit, mierne zvetralej zašednutej textúry drevodekoru Kaindl Exlusive Line Dub Čierny . Túto dominantnú kombináciu dopĺňajú jemné tóny béžovo-pieskových stolov predajných miest a tmavohnedý koberec.  Farebnosť dopĺňa cyklaménové čakacie sedenie z látky Silvertex. Akustiku rieši akustický podhľad RIGITON, ktorý zároveň podporuje výrazne trojuholníkový tvar priestoru. Raster dierok tvorí jednoliatu plochu a je dobrým kompromisom medzi funkčnosťou a estetikov.

Riešenie jednoduchého jednopriestoru vychádza z predošlých realizácii expozitúr PSS. Priestor je pomyselne členený na 4 zóny - čakanie, klient, pracovník, skrine. Pre komfortný chod expozitúry bolo potrebné vytvoriť dostatočne široké a oddelené kóje pre jednotlivých pracovníkov, čo sa priestorovou hrou s jednotlivých prvkov aj podarilo. Priestor je tak maximálne efektívne využitý.

Design MUUR s.r.o.
Klient PSS
Plocha bytu 81 m2
Rok 2016
Fotografie David Trčka
Návrh MUUR studio
Zhotoviteľ MUUR studio

Súvisiace projekty

Dom Slanec – po pol podlaží

Dom Slanec – po pol podlaží

Firo-tour – kancelárie

Firo-tour – kancelárie