Eset - kancelárske priestory

Zadaním IT spoločnosti ESET pre vyzvanú súťaž bolo typické podlažie ich priestorov v Aupark Tower. Bol to mix samostatných uzatvorených pracovísk, kooperatívnych priestov rôznych mierok a spoločnesko-oddychovej zóny. Uzatvorené kancelárie sme rozčlenili do viacerých kompaktných blokov ktoré boli predelené pobytovými priestormi tak aby vo vnútri dispozície nevznikol príliš uzatvorený priestor. Centrálne jadro je plne kompaktné avšak na svojom povrchu interaguje viacerými typmi zasadacích miestností a kľudových pracovných kóji.

Ako doplnok k štandartnému pracovisku sme do rôznych častí podlažia umiestnili rôznorodé alternatívne formy práce aj nepráce. Silent zóna je introvertná, Relax zóna je presvetlená, Eating and meeting zóna je priestranná a vo vstupnej zóne sa mixujú rôzne toky zamestnancov. V každej sa dá aj pracovať aj nepracovať. Nie nepodstatným detailom návrhu sa stalo riešenie stropu ako najväčšej viditeľnej plochy. Cieľom bolo strop čo najviac zjednotiť formou lamelového stropu s integrovanými svietidlami a vetracími prvkami. Dôraz sme kládli na silný akustický efekt stropu predovšetkým použitím flisových lamiel Hunter Dougles Heartfeel.

Oblý tvar jadra evokuje vnútorný okruh.

Kombinácia firemnej farebnosti s prírodnými zemitými farbami sa tiahne celým interiérom.

Komunikačné a pobytové priestory rôznych dimenzii, mierok a proporcii rozbíjajú zjednodušujúcu polaritu - kancelárie vs. chodba. Kancelárie sú transparentne prepojené avšak akusticky oddelené, koncové kancelárie manažérov a konferenčná miestnosť na konci tejto transparentnej línie je naopak plná oddelená a ukončujúca. Svetlo a pracovný život tak prenikajú aj do stredu dispozícii.

Oblý tvar jadra evokuje vnútorný okruh.
Design studio MUUR
Klient Eset
Plocha bytu 1000 m2
Fotografie -
Realizácia -
Rok 2019

Súvisiace projekty

MTS - firemný hotel uprostred prírody

MTS - firemný hotel uprostred prírody

Športové centrum polície Dúbravka

Športové centrum polície Dúbravka