Dom Slanec - prírodné motívy

Návrh vychádza zo známej potreby praktického miesta pre život malých detí a ich rozlietaných rodičov. Predstavou klienta bol nadčasový vizuálne neutrálny priestor s prírodnými motívmi bez módnych výstrelkov, ktoré by sa po krátkom čase morálne opotrebovali. Po dohode s klientami sme vybrali zemitú farebnosť v rozsahu od bielej cez mnohé odtiene béžovej a hnedej až k čiernej. Prírodné ladenie je doplnené živými rastlinami, či už presahujúcimi z exteriéru alebo drobnými zelenými inštaláciami. Stredná výšková úroveň domu je zároveň oddelením dennej časti s kuchyňou, jedálňou a obývačkou. Schodiskové polramenná ju spájajú so vstupnými priestormi smerom dolu a nočnou časťou smerom hore.

Najdôležitejším kritériom pri tvorbe interiéru bolo prispôsobenie priestorov pre život malých detí. Praktické materiály ako odolné vinylové podlahy, ľahko čistiteľné laminátové dosky, či mäkké textílie boli základnými „stavebnými“ prvkami. Nábytky, ktoré rastú s deťmi – či už v detskej izbe, kúpeľni, alebo v jedálni - ocenia deti teraz, keď má všetko čo potrebujú správnu veľkosť a rodičia, keď o pár rokov nebudú musieť investovať ďalšie peniaze do úprav domu pre násťročných. Stačí posunúť skrinky, odmontovať zábrany na posteliach, transformovať stoličky, vymeniť tapety a dospievajúce deti sa budú stále cítiť vo svojom kráľovstve.

Kuchyňa je pri malých deťoch dôležité miesto. Nachádza sa v strede denného priestoru a napriek striktnej funkčnosti ju použité materiály plne začleňujú do kompaktného interiéru.

Kuchyňa je pri malých deťoch dôležité miesto. Nachádza sa v strede denného priestoru a napriek striktnej funkčnosti ju použité materiály plne začleňujú do kompaktného interiéru.

Spálňa ako oáza pokoja - nerušivá farebnosť a veľa mäkkých textilných povrchov zaručujú, že ani ranné detské návštevy neprídu k úrazu. Hlavná kúpeľňa pri rodičovskej spálni poskytuje plný komfort – toaleta, vaňa, priestranný sprchový kút, dve umývadlá a dostatok priestoru, aby sa dvaja ľudia  pri rannej hygiene netlačili.

Krbové teleso nenápadne komunikuje s umiestnením televízie. Takmer biele steny s hrubou štruktúrou zvýrazňujú jednoduché drevené povrchy. Podlaha je ako topánky - musí byť kvalitná a trvácna, preto sme použili vinylovú podlahu, ktorá znesie aj hrubšie zaobchádzanie, je odolná voči vode, tlmí vibrácie a je dobre prehriateľná podlahovým vykurovaním.

Design studio MUUR
Klient Súkromný
Plocha bytu 180 m2
Rok 2014
Fotografie David Trčka
Realizácia -

Súvisiace projekty

Bartoňová – nadčasová elegancia

Bartoňová – nadčasová elegancia

Kratiny 2+ Vajnory - bývanie veľkej rodiny

Kratiny 2+ Vajnory - bývanie veľkej rodiny