Byt Blumentál – tmavozelená uprostred

Byt s dvoma spálňami v bratislavskom komplexe Blumentál rieši mestské bývanie manželského páru s dospelými deťmi. Denná časť s kuchyňou uprostred sa otvára hneď pri vstupe do bytu. Je však členitá a nevidno ju celú naraz. S nočným traktom s 2 rovnocennými spálňami ju spája zalomená chodba lemovaná v maximálnej miere skriňovými zostavami, ktoré okrem dostatku priestoru na ukladanie tvoria aj priestor pre práčku so sušičkou a potrebné hospodárske zázemie bytu.

Chodba je  ukončená otvorenou – umývadlovou časťou kuchyne. Kúpeľňa vďaka integrácii práčkovej zostavy v šatníkoch chodby ostáva elegantne otvorená a ukončuje chodbu. WC je skryté do šatníkových zostáv, necháva tak vyznieť otvorenú kúpelňu pri zabezpečení prirodzenej diskrétnosti tohto priestoru. Sprchová časť s ďalším wc sa odvíja za kúpeľňou hlbšie v dispozícii, skrytá za rohom, otvorená aj zatvorená.

Výrazným prvkom interiéru je vzorovaný betónový obklad na stenách.

Výrazným prvkom interiéru je vzorovaný betónový obklad na stenách.

Osvetlenie je podobne pestré od členitých visiacich svietidiel Flos, cez zapustené kruhy XAL až po neprítomné líniové podsvietenie v členitostiach podhľadov. Vinylová lepená podlaha v drevených tónoch prechádza celým bytom vrátane kuchyne a kúpeľne. Kompaktné riešenie všetkých nábytkových zostáv poskytuje množstvo v detaile riešených zákutí pre rôzne funkčné situácie.

Farebne bytu dominuje kombinácia tmavých drevených odtieňov, hutnej zelenej a výrazneho betónového obkladu. Materiály sa vzájomne odrážajú v zalomených zrkadlových stenách a prechádzajú celým bytom od obývacej izby do spálne.

Design MUUR s.r.o.
Klient Private
Plocha bytu 83 m2
Fotografie Nora a Jakub
Návrh MUUR studio
Zhotoviteľ MUUR studio

Súvisiace projekty

Bartoňová – nadčasová elegancia

Bartoňová – nadčasová elegancia

Kratiny 2+ Vajnory - bývanie veľkej rodiny

Kratiny 2+ Vajnory - bývanie veľkej rodiny